Dobrý pocit

13. února 2016 v 0:50 |  Střípky myšlenek
Dnešek je (byl) naprosto jednoduchý.
Mám ze sebe dobrý pocit, opravdu. Nemůžu vám říct proč, ne takhle na začátku naší známosti. Nepochopili byste mě. Až jednou přijde chvíle, kdy vám tahle (zatím utajená) část mého života bude moct připadat celkem normální, řeknu vám o ní, nebojte.
Ale znáte to, když máte dobrý pocit sami ze sebe? Mně se to příliš často nestává. Naposledy jsem ho měla, když mě vzali na skautské čekatelky (pro neskauty - je to prostě takový kurz). Vybírali tam z více lidí a já prostě doteď nemůžu uvěřit, že vybrali zrovna mě...
Miluju tenhle pocit. Zaplaví celé tělo a působí naprosto blahodárně. Hlasy, které mě ponižují, utichnou. Přestane mě bolet hlava. No dobře, teď už mě zase trochu pobolívá, ale to bude tím, že potřebuju spánek. Proč jsem tedy vzhůru, ptáte se? Neodpovím vám. Sama nevím.
Dost často něco nevím. Ale teďka, z toho dobrého pocitu, mi přijde, jak kdybych věděla cokoliv na světě! Jako kdybych začala celý svět chápat, rozumím smyslům vět, které jsem dříve nepochopila... Už vím, co se básník snažil říci.
Jsem šťastná. A vy máte tu možnost vidět, jak mi jiskří oči, jak se usmívám, až mi jsou vidět zuby, jak lehce se mi píše na klávesnici telefonu (taky nechápu, proč píšu článek na telefonu). Může se zdát, že takových chvil není v mém životě mnoho. Že jsem člověk zavalený depkami a že se neumím radovat. Já už vám ale říkala, že umím. Ty jemné vrásky na mé tváři jsou od smíchu. Směju se ráda a často a směju se strašně a vtipně.
Zaposlouchejte se někdy do smíchů ostatních. Začnete se pak smát taky. Prvně vám bude připadat legrační, jaké vydávají zvuky. A pak možná zjistíte, že nikdo na světě se nesměje normálně, ale že každý smích má nějaké to vlastní kouzlo. Protože je to smích. A smích je krásný.
Tímhle vším se vám snažím říct jen jedno. Dnešek byl fajn. Já se mám fajn. Smějte se se mnou, dokud je čas - příště třeba zas budeme společně plakat.
Ale dneska se smějem. Takový to už v životě je.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama