Na skok u kosmetičky

15. února 2016 v 22:26 |  Střípky myšlenek
"Na skok" berte jako záležitost dvou hodin. To abychom si to ujasnili hned na začátek.
Nejsem člověk, který by o sebe nějak zvlášť pečoval. Zvláštní u žen (dívky, holčičky), že? Samozřejmě, že když si beru šaty (a že si je beru ráda, třeba do divadla), tak si oholím nohy, že se pravidelně myju, čistím si zuby a češu vlasy (to obzvlášť ráda!). Ale nemaluju se. Fakt ne. Radši si ráno hezky pospím. A oblečení taky nic moc... Na mou postavu se holt shání špatně.
A tak se asi ptáte - hele, co si vlastně dělala u kosmetičky? To je tak, když je vaše teta kosmetička. A obdarovává vás různými poukazy.
Nenene, nechápejte to teď špatně! Jsem za to vážně ráda. Je to pěkný dárek a já si pak i s tetou příjemně popovídám.
Nakráčela jsem si tam tedy dnes přesně v půl čtvrté (přišla jsem v 15:29 a čekala do 15:30, než jsem zaklepala). Myslím, že se mě teta trochu lekla. Přece jen jsem dneska vážně neměla svůj den a na mém vzhledu se to podepsalo. Ráno jsem se probudila s totálním bolehlavem a bolekrkem, že jsem ani mluvit nemohla. Ve škole ze mě první dvě hodiny byli nadšení, když jsem ze sebe nevydala ani hlásku. Tak jistě chápete, že nemoc se na vzhledu trochu projeví. A nepřidá tomu ani to, když nemůžete najít hřeben. Tak jsem si udělala velice slušivý (čti "rozpadající se") drdol, abych neučesanou hřívu nějak zamaskovala (nepovedlo se).
Zpátky k tetě, která se mě i přes prvotní leknutí rychle ujala. Položila si mě na lehátko, přikryla, no parádička, jak doma v postýlce.
Jenže pak to začalo! Trhání obočí! Kdo nezažil, nepochopí, jaká ukrutná bolest to je. Občas si říkám, jestli mi to za to stojí, jestli je moje obočí fakt tak hrozný, aby potřebovalo zásahy. Pak se podívám do zrcadla, vidím tu neskutečnou džungli, která mi asi brzy začne růst i na očích... Jo, stojí mi to za to.
Pokračujeme v krasojízdě! Další na řadě bylo mé oblíbené barvení řasů. Zdá se vám to jako blbost? Proč nepoužiju řasenku? Představte si holku s brejlema. To jsem já. A představte si, že ta holka má celkem dlouhý (leč světlý) řasy. Vezme řasenku, která je ještě trochu prodlouží... A utírat si každých pět sekund brýle od obtisklé řasenky, to nechcete. Navíc se mi nabarvené řasy líbí mnohem víc, připadá mi to přirozenější, nejsou tam žmolky, spojené řasy a tak... A neskonalá výhoda - vydrží to mnohem déle jak řasenka. Pak moje dlouhé řasy, které pak už nejsou světlé, vypadají skvěle! Má to jen jednu nevýhodu. Nesnáším, když mi někdo sahá na oči. To prostě nejde. Ani to nedělám schválně, ale mrkám, mám tiky v oku. Takže si jistě dovedete představit, jaký to byl se mnou boj.
Pak už přišly na řadu jen nějaké ty pleťové masky, masáž obličeje... Při tý jsem prostě usnula, protože jsem byla tak mrtvá, že už to nešlo. Doufám, že jsem nechrápala.
A ještě abych nezapomněla! Taková trapnější věc. Nechala jsem si vytrhat knírek. Přiznejme si to, chloupky pod nosem má snad každá žena, ale já z nich prostě umírám. Takže teta hezky vzala voskový pásky a že mě jich zbaví, aspoň na nějakou tu dobu. Takže hezky přiložit... a trhnout. Zkoncentrujte všechnu tu bolest z trhání obočí do jedné chvíle a vyjde vám tohle. Málem jsem si nechala vytrhnout jen půlku, ale tak přece nebudu mít tu druhou chlupaťoučkou, že. Přišla tedy druhá půlka plná svíjení se v bolestných křečích (dobře, trošku přeháním).
Ale tadá, teďka tu máme o kus hezčí holku!
Jsem na sebe hrdá.
Co vy? Už jste někdy byli (možná spíš "byly", protože chlapci se nám asi nepřihlásí) u kosmetičky? Doporučíte mi nějakou tu proceduru?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Besss Besss | E-mail | Web | 5. srpna 2018 v 12:52 | Reagovat

Áno, trhání obočí by mělo být regulérní mučící metodou...!

2 Zlozana Zlozana | E-mail | Web | 10. srpna 2018 v 8:37 | Reagovat

[1]: Přesně! Vždycky mi vžene slzy do očí. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama