Semináře

13. února 2016 v 21:20 |  Střípky myšlenek
Jaký blázen pošle výběr seminářu v sobotu dopoledne? Pokud tipujete našeho zástupce ředitele, tak gratuluji, uhládli jste.
Abych vás trochu seznámila se situací - ve třetím ročníku gymnázií (aspoň u nás to tak je) si volíte semináře z nějakého předmětu, abyste se na něj prostě zaměřili více než na ostatní. Z tohohle předmětu pak většinou maturujete (je to logický, že jo, když se něco učíte víc, tak z toho asi složíte zkoušky radši). No a na mně teďka je, abych si vybrala dva semináře, případně ještě jeden nepovinný, které budu v příštím roce navštěvovat (neodvažuju se říct "studovat").
Tak mě napadá, že jsem právě tak trochu řekla, kolik mi je let. No nevadí, tahle chvíle asi jednou přijít musela. Ale přiznejte, že jste si mysleli, že jsem mladší?
Zpátky k seminářům! Dnes mi tedy přišel jejich seznam. Myslím, že to můžu popsat jedním slovem - katastrofa. Jenže to bych němohla mít blog, abych to popisovala všechno jedním slovem, že.
Tak vám radši rovnou ukážu, z čeho mám na výběr...

Semináře

Myslím, že deskriptivní geometrie a cvičení z fyziky bude to pravý pro mě.
A teď vážně...
Nesnáší jazyky, takže všechny konverzace, španělština a latina odpadávají.
Fyzika, chemie a matika (tudíž i deskriptivní geometrie) jsou předměty, které mi vážně nejdou, takže...
I když, abych řekla k matice - nějakou dobu mi šla. Bohužel jsme letos dostali nového učitele, od kterého jsem látku naprosto nechápala (přesto jsem většinou dostávala známky 1+, muhahaha. Jen jednou jsem dostala horší známku. Byla to známka 3/4... A byla ze čtvrtletky. Hádejte, kdo měl pak dvojku na vysvědčení...). Měli jsme ho jen půl roku a odešel ze školy, takže teď v pololetí přišla nová učitelka. Která neumí vyslovit R a Ř. Takže se učíme o pjavoúhlých tjojúhelnících, nezapomeňte na Pythagojovu větu, jo a do tamtoho gjafu najísujte pajabolu! A samozšejmě na hodiny potšebujeme jísovací potšeby, takže mi pšipomeňte, ať doma nenechám své kjužítko, pjavítko a tjojúhelník s jiskou.
A pak ať se mi někdo diví, že se o tý matice prostě nedokážu normálně učit. Vždyť to trhá uši.
Spousta lidí by mohla povídat, jak moc si nerozumím s počítači. I když chci jen něco jednoduše stáhnout, musím si hned zavolat přítele (rozumějte kamaráda či kamarádku) na telefonu (rozumějte na skypu, protože tam je to volání přece zadarmo. Jsem jen chudý student!). Už jsem takhle otravovala nespočet lidí (takže už nemám tolik kamarádů a kamarádek). Vždycky se mnou měli fakt nervy. Pápá, informatiko.
Zeptejte se mě, kde leží nějaké město. No šup, ptejte se. Ale ono je vlastně úplně jedno, na co se zeptáte, protože pokud to nebude město, ve kterém žiji, tak vám nebudu dokázat odpovědět. Asi je vám jasné, který seminář tímto odpadá, že?
A úplně slavně na tom nejsem ani s daty... Nikdy jsem nedokázala pochopit, proč mě dějepis nebaví. Učíme se tam o příbězích. A to je přece přímo pro mě, no ne? Ráda čtu o příbězích druhých, tak proč mě nebaví příběhy z historie?! Možná to bude těmi proklatými daty, ale nevím, opravdu nevím. Chvíli jsem nad tímhle seminářem uvažovala, jenže upřímně - jak moc by se mi učitel vysmál, když ani pořádně nevím, v jaký době žil Jan Hus? (ale za to si pamatuju datum jeho upálení. Ne rok. Jen datum. 6. července, kdyby to někoho zajímalo. Ten den má narozeniny moje sestřenka. Ale ten rok bych taky možná dala... No nebudu vám ho říkat, kdybych se náhodou spletla, ať se mi nesmějete. Jasně, že bych si mohla otevřít google a najít si to, ale nebudu vás vodit za nos a dělat ze sebe někoho jiného. Tohle já nedělám. Většinou.)
Bilogie je zajímavá jak v čem, a to je na ní to zrádné. Prostě mě něco baví a něco nudí k smrti (toho je bohužel mnohem víc). A co když se v semináři natrefím jen na to, co mě nudí?
Pokud správně koukáte, vidíte zbývající tři semináře.
Společenskovědní seminář. Jako upřímně, psychologie, sociologie a filozofie (ač jsme ji ještě nebrali. Ale četl jste někdo Sofiin svět? Je to fajn. I když jsem to ještě nedočetla. Nějak není čas. Ale na vykecávání čas mám, co?) mě celkem baví. Jenže pak se tam bere i ekonomie a politologie a to je prostě hnus. Aspoň pro mě. Pro vás možná ne, však každýho baví něco jinýho, že jo, ale pro mě je to prostě hnus. Takže fakt nevím, jestli tam jít nebo nejít. Je to dilema. Pomoc!
Dějiny umění. No, víte co, to mi přijde zajímavý. Učit se o různých uměleckých slozích a slavných umělcích! Dokonce se to hodí i k literatuře (ale k té se ještě dostaneme, nebojte)... Jenže to má jeden háček. Já jsem prostě absolutně umělecky nezaložený člověk. Neumím kreslit. Vůbec. Kdybych vám ukázala nějaký svůj obrázek, tipnete ho tak na třetí třídu. A to si ještě věřím. V hodinách výtvarky mě zachraňují jen dobré nápady a píle. Takže to vypadá asi takhle - učitel nám něco zadá, já tam pak několik hodin jen sedím, načrtávám a přemýšlím. Pak mám konečně nápad, takže to několik hodin kreslím. A když odevzdávám lehce podprůměrnou práci, zbytek třídy je už u třetího obrázku. Ale ty dějiny umění by mě prostě tak zajímaly! Není to fér.
No a literární seminář, na ten chci jistojistě. Jenže víte, čeho se bojím? Že se mi neotevře. Musí tam být minimálně devět studentů a zatím to vypadá, že mají všichni zájem jenom o bilogii, chemii, fyziku a matiku. Že by budoucí doktoři a matfyzáci?
Tak já ještě uvidím. Přece jen mám asi měsíc času. Třeba mě něco osvítí!

Jaké semináře byste si vybrali vy?

Pro ty línější mám anketku, ale budu mnohem radši, když se mi trochu víc rozepíšete v komentářích... Přece jen by mě i zajímalo, proč si někdo vybere tohle a tamto.

Jo a abych shrnula zbytek dne (co byste si bez toho počali, že jo). Vstávala jsem ve dvanáct, protože prostě proč ne. Jsem na to za sebe naštvaná, protože půl dne v čudu. Brácha s tátou (aaa, další uniklá informace, mám bráchu! A je mu 7, kdyby to někoho zajímalo. Malinkej parchantíček) jsou na horách (díky moc, že jste mě vzali taky), takže jsem doma sama s matičkou. No a ta mi slíbila, že si zajdeme na oběd. Ovšem dostali jsme se tam až kolem třetí hodiny a měli zavřeno. Tak že teda přijedeme v pět na večeři. Ovšem přece nebudu jíst, když už je skoro půl čtvrtý a bude večeře v pět... Takže jsem strávila skoro celej den o hladu. Pěkný!
Ještě jsem měla slíbený mojito. Víte, já jsem dost slušná a pod zákonem, takže alkohol zas tolik nepiju (všimněte si toho zas tolik). Jenže mojito je už mou dlouhodobou tohou! Já ho prostě strašně chci ochutnat, protože mám ráda to nealkoholický... Jenže míchanej drink vám většinou neprodají, když jste pod zákonem. Ale matička mi slíbila, že mi ho dneska koupí. Bohužel, v baru plno. Ach jo. Tak jsme zajeli do Albertu (reklama!), že si ho uděláme doma. Jenže tam neměli mátu...
Teď sedím na posteli, popíjím piňa coladu (jak se to vůbec píše?) a užírám k ní drahé čokoládové bonbony, kterými se asi rodičové snažili vykompenzovat hory. Pěkně strávený sobotní večer.
A s tou lahví bílého rumu jsem připravena zítra krásně oslavit Valentýna. (Nebojte, už jsem říkala, že jsem slušná. Takže jen vtípek. Možná.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 14. února 2016 v 12:43 | Reagovat

To já bych si taky vybrala literární seminář. A ani by se mi to moc netřískalo s maturitou z češtiny. Ale nechtěla bych maturovat ze dvou češtin, tak bych si to dala asi jako nepovinný.
Dějiny umění by byly také fajn. Jen mě děsí, kdyby mi dali rozeznat nějaké obrazy, tak bych asi nepoznala, kdo je autor. To je jediný problém.
Společenskovědní seminář by mě taky zajímal. Zrovna na to politologii bych byla zvědavá, protože to je to jediné, s čím jsem se za své doby studia a všeobecně za svůj život nesetkala. I té bych chtěla rozumět.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama