Maturita formalita?

7. května 2018 v 9:45 |  Střípky myšlenek
"Maturita formalita."
Tohle teď slýchám pořád. Jakmile se někde zmíním, že maturuju, je to tohle nebo taky: "No počkej, na vejšce bude každá zkouška jak jedna maturita..."
Doufám, že až budu na vejšce, tak nikdy tyhle věci říkat nebudu. Vlastně doufám, že budu na vejšce. A tyhle věci říkat nechci, protože maturita není žádná formalita a je to něco jinýho, než když jste zkoušení na vysoký, aspoň teda pro lidi, jako jsem já.
Ono nejde jen o tu maturitu, že jo. Jde taky o to, že jsem teď osm let strávila na jedný škole a najednou bum, všechno se to má změnit. Už neuvidím část svých spolužáků, už neuvidím svoje oblíbené učitele. Čeká mě krok do neznáma a vůbec nevím, jestli ho zvládnu.
Člověku se pak v hlavě honí jen tohle, jak si na tý vysoký vlastně poradí, jestli to studium zvládne, jestli si tam najde nějaký kamarády, jestli si tam třeba i najde kluka, jak vlastně přežije život na koleji, kolikrát za měsíc bude jezdit domů, jestli si vůbec zvládne uvařit normální jídlo a podobně. No a jak se pak má vlastně učit na tu maturitu, když na nějaké vědomosti tam přes tyhle myšlenky už místo nezbývá?
Myslím, že lidi, kteří říkají, že maturita je "ízy špízy", si tohle vlastně vůbec neuvědomují. Nevidí všechny ty starosti, které se za pouhou maturitou skrývají. Možná si na ně už nepamatují, protože maturovali dávno, možná tyhle starosti nikdy neměli, protože nebyli strašpytlové jak já. Ale myslím, že každý se trochu bál. Jinak to přece nejde. Nebo snad jo?
Držím palce všem maturantům. Doufám, že to všichni hezky zvládneme a budeme pokračovat na vysokou nebo do práce nebo budeme cestovat, jak se nám zrovna zachce. Je to úplně jedno. Všechno je to krok do neznáma a já doufám, že vykročíme úspěšně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama