Pomalé plynutí prázdných dnů

29. května 2018 v 19:44 |  Střípky myšlenek
Snad ještě nikdy jsem nebyla vrhnuta do takové hromady volného času. Vážně. Čtyři měsíce? To je strašně moc.
Sice jsem vždycky ty dva měsíce měla, ale zaplácla jsem je, ani nevím jak. Dva týdny tábor, nějaká ta brigáda, pak kamarádky, cestováníčko... A bylo září a já zas nastoupila do školy.
Teď už do tý školy nenastoupím. A bolí to. Fakt. Vždycky jsem se těšila, až z gymplu vypadnu, ale teď se mi to vůbec nelíbí. Chci tam zpátky!
Neříkám, že si ten volný čas teď neužívám. Vygruntovala jsem si pokoj a knížky v knihovničce přerovnala podle abecedy (což dalo docela zabrat, věřte mi, nemám knížek zas tak málo). Přečetla jsem Ňadro. Čtu V jedné osobě.
Já totiž vlastně skoro pořád jen čtu. Dopoledne se vyvalím na zahradu s knížkou a vodou s mátou a citronem, zapnu rádio, co jsem dostala k Vánocům asi tak v první třídě, a čtu. Když hrají české písničky, tak nečtu, protože to by se mi slova míchala dohromady. Anglickým nerozumím, takže to je v pohodě.
Já čtu ráda. Jenže si říkám - jak dlouho to ještě vydržím? Moc na to nevypadám, ale jsem člověk, co nesnáší dlouhé sezení na zadku. Ráda něco dělám. Poznávám, objevuju.
Cestování? Mám v plánu si koupit neomezenou jízdenku od Českých drah, která platí dva týdny a budu si s ní moc jezdit kdekoliv po republice. Na to se těším, i když se i trochu bojím, protože přece jen mi vždycky není úplné příjemné takhle jezdit sama. Jsem trošku strašpytel, no. Platí samozřejmě jen v červenci a srpnu, to znamená, že teď v červnu mám smolíka.
V září pak chceme s kamarádkou kousek té Evropy. Jenže do září je taky moře času.
Letos ani nemám žádnou brigádu. No jo, měla bych se stydět. Jenže ta z minulého roku už letos nešla a já tak řešila maturitu a podobně, že jsem si zapomněla něco kloudného najít.
K tomu už má většina mých kamarádek přítele, což znamená, že většinu času tráví s nimi. Nebo s ostatními páry. Což mi je ale stejně jedno, protože já jsem jen půlka páru, a tak mi tyhle akci tak trošku nevyhovují.
A i když jsem introvert, chybí mi lidi. Chtěla bych si strašně zkusit poznat někoho nového - víte, jen proto, abych věděla, že na to mám. Že to zvládnu a že zvládnu vysokou. Abych se prostě uklidnila.
V té spoustě volného času mám totiž i spoustu času na přemýšlení a depkaření.
No nic, jdu si radši zase číst.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bublushka Bublushka | Web | 29. května 2018 v 20:50 | Reagovat

naprosto tě chápu, taky jsem to tak měla, ale jedno ti řeknu- až nasotupíš na vejšku a třeba si k tomu najdeš práci, tak budeš na toto volno vzpomínat a během zkoušek se na něj těšit... já dříve taky takhle hodně četla- teď už ne- sice přečtu tisíce slov do školy a do práce, ale nic z toho není pro zábavu, jak jsem dříve četla, když přečtu jednu zábavnou knihu mé volby měsíčně jsem ráda- chybí mi to- ale říkám si že to je jen dočasné a už se nemůžu dočkat konce zkouškového a slastných prázdnin, kdy nebudu muset řešit nic jen to co mě baví... tak si užívej volna dokud můžeš- je to jedno v posledních tak ať máš na co vzpomínat ;)

2 Zlozana Zlozana | E-mail | Web | 29. května 2018 v 21:43 | Reagovat

[1]: Je mi jasný, že mi bude chybět. Já jsem ráda, že volno mám, jen bych byla ráda, kdybych nebyla hloupá a využívala ho nějak... produktivněji :D a do toho se mi strašně stýská po gymplu...

3 hrachajdice hrachajdice | Web | 29. května 2018 v 21:47 | Reagovat

To je problém nás introvertů - my něco chceme , chceme být aktivní, ale zároveň se k tomu nedokážeme dokopat :D .

4 Zlozana Zlozana | E-mail | Web | 31. května 2018 v 22:19 | Reagovat

[3]: Přesně tak! :D Snad se přes to jednou přenesu, ale spíš ne :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama