Dětská upřímnost

28. června 2018 v 20:50 |  Střípky myšlenek

O víkendu jsem byla se skautem (ano, kdo to ještě neví, jsem skautka) na závodech. Závodily děti od první do páté třídy, ne já, já tam byla jako jeden z doprovodů našich jedenáctiletých slečen.
Tyhle naše slečny už tolik pozornosti nevyžadují, a tak nám jí dost zbylo i pro ostatní děti. Obzvlášť pro šestileté kluky z jiného oddílu, se kterým se už tak trochu známe.
Tihle kluci byli neunavitelní a potřebovali trochu toho blbnutí, které se jim ale od jejich vedoucích úplně nedostávalo. Já ty vedoucí ale chápu - dva kluci, 19 a 15 let, na bandu malých ďáblů. Prát se s každodenními starostmi a pak na víkend odjet pryč a prát se se zodpovědností za děti, to prostě občas není tak lehké. A občas ani my, skautští vedoucí, nemáme na blbnutí náladu.
S holkama z našeho oddílu jsme ji ale naštěstí měly, a tak jsme klučičí vedoucí hravě zastoupily. Ve volných chvílích jsme si s jejich dětmi povídaly, dělaly na sebe obličeje a prostě tak celkově dělaly kraviny. Tohle se mi na skautu líbí, že se tam člověk vždycky může chovat jak dítě (ta zodpovědnost tam samozřejmě je. Musíte zařídit, aby si vaše děti neublížily, aby byly spokojené a tak, ale do toho můžete být taky děti, co "jen" dělají kraviny).
Když se pak jelo domů, nějak se to stalo, že tenhle oddíl se mačkal s námi ve vlaku v místě pro kola, protože si nebylo kam sednout. A tak jsme s jejich dětmi blbnuly dál.
Já se tímhle omlouvám všem, co někdy cestovali vlakem a rušily je při tom děti. Přiznávám, že občas ani my vedoucí nejsme zodpovědní a nesnažíme se je utišit, ale smějeme se s nimi dál. Pardon. Ale je to zábava.
Jeden klučík mi tam asi deset minut narážel hlavou do ruky. Myslela jsem si, že ho to za chvíli omrzí, ale až taková chvíle to nebyla. Když jsme potom vystupovali z vlaku, nějak instinktivně se mě za tu ruku chytnul. To jsou takové ty chvíle, kdy si řeknete, že vás ty děti taky občas možná mají rády. Teda aspoň do té doby, než tu ruku zase pustil a začal do mě šťouchat prstíkem.
"Ty malej smrade!" došla mi trpělivost. Ale neberte to jako něco zlého, smála jsem se u toho a šťouchala ho taky.
"Ty seš malej smrad!" dostalo se mi odpovědi a dalšího šťouchání.
"Já nejsem malej smrad, vždyť jsem asi tak o sto let starší jak ty." smála jsem se dál.
"Tak jo, tak to seš velkej smrad. A tlustej."
A v tuhle chvíli mě smích tak nějak přešel. Doteď svou váhu nedokážu vzít s úsměvem, i když se snažím. Chtělo se mi se stáhnout do sebe a zmizet, protože je to asi fakt špatný, když to musí komentovat i malé děti, ti malí drzouni.
Jenže pak mi došlo, že se tímhle trápit fakt nemůžu. Jasně, že je na mě vidět, že mám kila navíc. Ale jelikož se ten klouček dál smál a dál mě šťouchal a později mě na rozloučenou obejmul, došlo mi, že on to vůbec nebere zle. Že pro něj jsem prostě tlustá, ale vůbec mu to nevadí.
Někdy bych chtěla, aby to tak měli i dospělí. Aby mi klidně říkali, že jsem tlustá, ale aby mě měli rádi a vůbec jim to nevadilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Denisa Denisa | E-mail | Web | 7. července 2018 v 21:25 | Reagovat

To je milé! Nebo teda ne od toho kluka, ale celkově ten článek. Netrap se tím, hlavně že tě má rád (a určitě tě má ráda i spousta dalších lidí, já mám zrovna moc ráda způsob jakým píšeš :)).

2 Besss Besss | 4. srpna 2018 v 23:42 | Reagovat

To je celý tak strašně ze života až mě to úplně dojalo... Asi nějaká dojímací nálada. :D
A s tím přáním ao neřešní - ono mi to spíš přijde, že to řeší ti lidé, co se jich to týká a okolí to nějak vycejtí a pak to "bere v potaz" a chová se podle toho, no. -_- ale děti tohle ještě neumí a nebo se tím možná spíš neřídí, takže to jde mimo ně a je jim to fuk. :D

3 Zlozana Zlozana | E-mail | Web | 10. srpna 2018 v 8:38 | Reagovat

[1]: Děkuju, to jsou od tebe zase moc milá slova:)

[2]: Je pravda, že sebevědomí asi udělá dost. Já ale hledám, hledám... A nějak ho nenacházím. :D Malé děti mám ale za tuhle bezprostřednost vlastně hrozně ráda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama