Na odstřel - Lucie Lomová

8. června 2018 v 14:56 |  Co čtu
Tak jako člověk potřebuje občas odlehčit nějakou béčkovou knihou, potřebuje odlehčit i méně hodnotným komiksem.
Nechci znít zle. Já obdivuju lidi, co dokáží nakreslit komiks, ať už je to Oskar Ed, Batman, Čtyřlístek nebo právě Na odstřel. Musí to zabrat spoustu času. Akorát tenhle komiks nezpracovává tak vážná témata jako komiksy, které jsem četla předtím.
Je to takový obyčejný detektivní komiks. Myslím, že obyčejný je přesně to slovo, které ho dokonale vystihuje.
Nečetla jsem ho dlouho - jen okolo půl hodiny. A myslím, že v mojí hlavě bude tak maximálně půl roku. Není to ničím oslnivé, nezapíše se to do paměti.
Ale posloužilo to přesně tak, jak jsem očekávala. Na chvíli jsem si chtěla odpočinout od těch vážných témat, a i když vražda, kterou zde řeší, je samozřejmě také vážné téma, je to přece jen o trochu lehčí čtivo. Člověk u toho nemusí nad ničím příliš přemýšlet, leda tak nad tím, kdo by asi tak mohl být vrah. Jsem ráda, že to tady nebylo úplně očividné, já prostě nesnáším, když člověk už na páté stránce ví, kdo tím vrahem je.
Zároveň ale nesnáším to čekání, než vraha zjistím. Já jsem prostě strašně zvědavý a netrpělivý člověk. A tady se řešení dočkáme rychle. Je to komiks. Komiksy se prostě čtou rychle. Zvlášť tenhle, kde jsem kresbám opravdu nevěnovala tolik pozornosti. Pro zvědavce a netrpělivce jako já tedy ideální. Mimochodem, takovým, kterým by třeba nevyhovoval komiks, v tomhle doporučuju i Sherlocka Holmese. Jasně, rychle, stručně. Proto ho tak miluju.
Jediné, co mě na knize opravdu překvapovalo, bylo, s jakým klidem a nezájmem tam všichni mluví o vraždě. Prostě v pohodě, někdo tu umřel, hlavně, ať už to máme co nejdřív vyřešené a můžeme jít domů. Třeba to takhle mezi policisty fakt chodí, nevím, ale já osobně ke smrti prostě lhostejná být nedokážu, takže mě to poněkud iritovalo.
Komiks tedy hodnotím kladně, ale tak nějak průměrně. Myslím však, že takovéhle knihy prostě musí být součástí naší četby, protože jinak bychom se z toho všeho zamýšlení a vážných témat mohli taky dočista zcvoknout.

Výsledek obrázku pro na odstřel
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama