V jedné osobě - John Irving

1. června 2018 v 12:22 |  Co čtu
Já asi nějak přitahuju knížky, kde jsou lidé v erotických věcech naprosto otevření, přestože já taková vůbec nejsem.
Je tomu tedy stejně i v této knížce, kde se hlavní postava hned na začátku klidně rozpovídá o svém malém penisu a sexuálních fantaziích. Fajn. Asi jsem to mohla od Irvinga čekat, když už jsem četla Svět podle Garpa, tam se s tím taky příliš nepářou. Tady je vlastně celá knížka jen o tom, s kým to dělá, jak to dělá, proč to dělá...
Je mi jasné, že když je knížka o sexuální orientaci, tak se tam asi sex bude řešit taky, tady je ale hlavním tématem, přijde mi.
Zas tak mi to ale nevadí - já se tomu i směju. Obdivuju lidi, kteří v tom dokáží být tak otevření, i když být Irvingem, asi bych své romány nedávala číst své babičce.
Hlavní postava se jmenuje William, ale všichni mu říkají Billy. Billy - tohle mi prostě až příliš připomínalo Billyho Pilgrima z Jatek č. 5. Nejen tím jménem, ale občas i způsobem přemýšlení, i když vlastně nedokážu říct proč (v pohledu na umírání to asi nebylo).
Vypravěč v knize dost přeskakuje, což mi prvně dělalo problémy - co se stalo dřív? Tohle se stalo až po tom? Sakra! Ale po nějaké době si člověk zvykne. Minimálně mě to rozhodně nutilo číst dál.
500 stran uběhlo jako nic a vlastně asi jediné, co bych vytknula, je, že to bylo tak strašně nereálné! Já nevím, možná žiju v úplně jiném světě než Irving - ale tam se vyskytovalo tolik homosexuálů a transsexuálů na jednom místě, ba i v jedné rodině, že mi to přijde naprosto nemožné. Možná ale jen nejsem v tomto tématu příliš vzdělaná...
Vlastně - nevzdělaná jsem si přišla častěji. Občas jsou tam použitá opravdu složitá slova a nebudu lhát, něco jsem si hledala na googlu. Holt bych asi měla být chytřejší, abych některé knížky mohla číst - ale výsledný dojem to příliš nenaručovalo.
Pokud se zajímáte o hmosexualitu, transsexualitu nebo i to, jak to vypadalo při vlně AIDS, určitě po téhle knížce sahněte. A pokud si chcete přečíst něco šokujícího, tak taky - tohle rozhodně šokovat bude.

Výsledek obrázku pro v jedné osobě
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama