Červenec 2018

Testovač šamponů

2. července 2018 v 23:42 Střípky myšlenek
Už si pomalu připadám jako z nějakého kočovného národu.
To mi, mimochodem, připomíná takovou historku asi ze šesté třídy. Možná to byla devátá třída, ale vzhledem k aktérce budeme dělat, že to byla ta šestá. Kamarádka si opisovala sešit zas od jiné kamarádky, ale vůbec nemohla rozluštit nápis "kočovné kmeny". Místo toho si napsala "kočovné kameny" a vážně věřila, že je to tak správně.
Teď jsem takový kočovný kámen já.
Jelikož nemluvím s tátou, jsem odsouzena k tomu nemít domov. Teď trochu přeháním, rodiče jsou rozvedení a po týdnu se u nás s bráchou střídají, takže vždycky jeden týden doma být můžu, druhý týden ne, ale pak zase jo...
Nějakou dobu jsem prostě přežívala v naší skautské klubovně. Sice jsem tam neměla postel, ale moje mladá záda to zvládnou i na karimatce, že. Zato tam byla wifi, sprcha a mikrovlnka s varnou konvicí. Takže jídlo jsem si úplně neužívala, ale jinak to šlo.
Problém je ten, že mě tam několikrát někdo načapal. Ne, že by to byl takový problém, tu klubovnu využívat můžu, jenže pak se těžko vysvětluje, proč tam vlastně jsem. Já své problémy vážně nevykládám lidem na potkání.
Přerostlo to až v naprostou hrůzu z každého zašustění v okolí klubovny, a tak jsem si řekla, že je čas jít dál.
Dál znamenalo k babičce, která zrovna odletěla na Krétu, a tak mi přenechala dům. I s dědou teda, ten nikam neletěl.
A právě u babičky začal můj nový koníček, tedy testování šamponů.
Jakmile jsem totiž vlezla do koupelny, otevřelo se přede mnou doslova království šamponů. Byla jich tam spousta. Palmolive, který používám já (protože je levný, že), Head & Shoulders, který mi většinou krásně voní (tak šamponově), Fructis a Syoss, který prý používají kadeřníci.
Rozhodla jsem tedy, že to pěkně ozkouším. Já už mám delší dobu problém koupit šampon, se kterým bych byla spokojená. Důvodů je spousta - mám po něm splihlé vlasy, úplně mi nevoní, je příliš drahý, mám po něm moc lupů, svědí mě z něj hlava...
Vzala jsem tohle jako takový koníček. Když jsem pak jednu noc přespávala u tety, vyzkoušela jsem zas ten, který tam měla ona.
A teď jsem u mamky a jejího přítele a čeká na mě další království. Spousta šamponů, které můžu testovat, a vybrat tak ten nejlepší ze všech.
Já vím, že žádný šampon asi nedá moji hlavu do pořádku. Ale je fajn v to aspoň občas doufat.