Jak jsem se zapsala na vysokou

10. srpna 2018 v 8:27 |  Střípky myšlenek
Člověk ani neví, jak těžké je zapsat na vysokou. Aspoň pro takového neschopného introverta, jako jsem já.
Všechno bylo trochu těžší, protože zápis byl zrovna v době, kdy jsem byla na táboře. Měla jsem v plánu odjet večer předtím, abych se stihla pořádně vydrhnout a trochu se prospala, k zápisu totiž patřilo i focení na ISIC a já tam přece nebudu vypadat jak divoženka.
Vracet jsem se pak měla ráno poté, a to ze dvou důvodů. Prvním bylo, že na den zápisu jsem také od babičky dostala lístky na zájezd na otáčivé hlediště v Týně nad Vltavou. Hráli Rebely, což byl v dětství můj snad nejoblíbenější film. Vždycky jsem to teda vypnula před koncem, protože konec nebyl hezký, a já to vidět nechtěla.
Nejlepší na tomhle zájezdu ale bylo, že ho pořádalo KSČM. Moje vtipkování na téma komunismu by snad vydalo na celý článek, ovšem nehodlám tady nikoho pobuřovat ani zesměšňovat jeho názory. Jen se třeba někdy podívejte, kdo sleduje KSČM na Instagramu (ano, mají Instagram, který vlastně taky dost stojí za to). Kluk, co se všude fotí se sovětskou vlajkou, už je prostě trochu přes čáru. A já se tomu prostě ráda směju a nosím ponožky s třešněma, no.
A já jen, že na tom zájezdu jsem byla nejmladší. Když nepočítám mamku, která jela se mnou, tak to s ostatními cestujícími v našem komunistickém minibusu bylo asi o 50 let.
Mimochodem, kdo znáte Rebely, nepřijde vám zvláštní, že komunistická strana pořádá zájezd zrovna na tohle představení? Nevím, jestli chtělo KSČM ukázat, že je nad věcí, nebo prostě jen nevěděli, o čem to je.
Měla bych se ale vrátit k druhému důvodu, proč jsem se na tábor hodlala vrátit až druhý den ráno. Je to prosté a praktické - jela tam za námi návštěva, a tak mě tam mohli odvézt. A nemusela benzín mrhat maminka.
Neobešlo se to samozřejmě bez keců přítomného vedení, že na zápis mi stačí den, že bych měla být na táboře k dispozici. Skauti nejsou vždycky tak tolerantní.
Já si z toho ale hlavu nelámala a udělala to takhle. Vydrhla jsem se, vyspala jsem se a ráno vyrazila s mým soukromým řidičem (mamkou) do Brna.
Cestou jsme minuly Dukovany, které jsem nikdy neviděla, takže mě to nadchlo. Chápu, na jaderné elektrárně asi není nic tak skvělého, ale nejlepší bylo, že jak jsem pak večer jela ještě do toho divadla, projela jsem okolo Temelína. Takže jsem viděla všechny naše jaderné elektrárny v jeden den. Haha.
Naštěstí jsme dorazily včas a stihly ještě oběd. Byla to chyba, měla jsem pocit, že ho pak z nervozity vyhodím (což se naštěstí nestalo). Jak jsme se totiž blížily k mé vyvolené Filosofické fakultě, bylo mi hůř a hůř.
A pak jsme došly až úplně k ní. Byla tady kupa lidí - samozřejmě bez rodičů. Takže jsem mamku doslova odpálkovala a hnala od ní do budovy. Až tam mi došlo, že jsem tak chvátala, že jsem si u ní v kabelce nechala maturitní vysvědčení. Takže jsem jí musela volat, ať mi ho, prosím prosím, donese.
Konečně jsem měla vše a zápis mohl začít. Halda a informací a pak vyplňování různých papírů.
Tady vyvstal problém. Nesnáším vyplňování. Doufala jsem, že to s námi projdou a řeknou, co a jak, ale zapomněla jsem, že už mám být vysokoškolák, takže mám smůlu, musím to zvládnout sama.
Zadrhla jsem se hned u rodného příjmení. Kruci, vždyť já ještě nejsem vdaná, tak co teď. Podívala jsem se k holce, co se dělá vedle mě, a měla tam vyplněné to stejné jako v kolonce "Příjmení". Tak jsem to udělala taky tak.
Když jsem pak stála řadu, všimla jsem si, že většina lidí rodné příjmení vyplněno neměla.
Byla tam ale i holka, která do kolonky "Jméno" napsala příjmení a do "Příjmení" jméno. Tak jsem nebyla nejhorší!
Už jsem si jen nechala všechno potvrdit a mohla jít na focení.
Jsem moc ráda, že jsem se doma tak vydrhla, protože jsem se v těhle vedrech a samou nervozitou samozřejmě ani trošku nezpotila, ani jsem nebyla ani trošku červená a vůbec jsem se nemusela do úsměvu nutit.
Na fotce tedy rozhodně nevypadám jako mastné rajče, které se chystá zabit všechny okolo.
Určitě si v Brně brzy najdu spoustu kamarádů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama