Halloween pro téměř dospělé

5. listopadu 2018 v 17:32 |  Rady a tipy
Pořádala jsem teď pro skauty 13+ Halloweenskou párty. Nemohla to být samozřejmě párty v tom pravém slova smyslu, žádný alkohol a podobně.
Myslela jsem si, že najít nějaké halloweenské aktivity, které by mohly bavit i trochu starší "děti" (jak jim ráda říkám, protože jsem starší než většina lidí, co tam byla), bude hračka. Nebyla.
Nakonec sice vše docela dobře dopadlo, ale trochu jsem s tím bojovala. A tak jsem se rozhodla, že se o náš program podělím i tady - třeba za rok taky budete něco pořádat a bude se vám to hodit. A třeba ne. Nevadí!

Dlabání dýní
Já vím, je to klasika a napadne to asi každého. Ale pro jistotu. Dlabat dýně je prostě nutnost. Je to trochu horší, když vám přijde 20 lidí - sehnat pro každého dýni se asi úplně nedá a rozhodně to nebylo v našich finančních možnostech. Nakonec jsme dýně vzali 4 a lidi rozdělili na skupinky po pěti. Občas trochu problém se domluvit, jak a co tam vyřežou, ale jinak si myslím, že je to snad větší sranda, než kdyby dlabal každý sám.

Los hrůzy
Tahle aktivita nejspíš nebude oblíbená v kolektivu něžných květinek, u nás se taky objevilo pár odpůrců. I tak to ale byla sranda! Jde o to, že posbíráte doma všechny možné zbytky (my měli kečup, hořčici, kyselé okurky, olivy, jogurt, nějaké topingy atd...) a napíšete je na papírky. Lidi pak rozdělíte do dvou skupin, každá skupina potom vyšle jednoho svého zástupce. Oba si vylosují ingredienci z klobouku. Následně ty dvě věci dohromady rozmixují a oni soutěží v tom, kdo to rychleji vypije. Aby se nám to lépe mixovalo a pilo, třetí (tekutou) ingredienci (my měli mléko, vodu, citronku, lák z oliv a z okurek, jakousi sojovou rybí omáčku) si hodí kostkou. Vznikaly dost zajímavé kombinace a minimálně já, jakožto ovladač mixéru, jsem se dobře bavila. Hlavně potom, když jsem za trest taky měla losovat a vylosovala jsem si dýňový kompot, bílý jogurt a mléko - ňam.

Mumifikace
Nenáročná aktivita, na kterou vám stačí jen toaleťák. My vzali větší a levnou variantu, žádné měkké třívrstvé pohodlí tady totiž nepotřebujete. Lidi jsme zase rozdělili, tentokrát do pěti skupinek po čtyřech, i když by tu vůbec nevadilo je rozdělit do dvojic (2-3 lidi ve skupince by byli ideální). Jejich úkolem bylo vybrat si jednoho, který bude mumie, a toho zabalit do toaleťáku. Vyhrál ten, kdo celý papír spotřeboval nejrychleji (a byl na jejich mumii, ne někde na zemi), následně jsme vyhodnotili i nejhezčí a nejzabalenější mumii. Pro všechny pak samozřejmě bylo největší zábavou házet po sobě kopce toaleťáku, takže pozor, na úklid to může být horší.

Beer pong bez piva, zato s okem
V létě jsem poprvé hrála beerpong a až na ten alkohol (protože moc nepiju) mě to docela bavilo. Navíc je to i párty hra, tudíž na Halloweenskou párty jako dělané, ne? Pingpongový míček se za pomocí fixy lehce přemění v oko a může se začít. Lidi rozdělíte na dva týmy, na oba konce stolu rozestavíte kelímky do tvaru pyramidy (my měli 20 hráčů, takže jsme zvolili 50 půllitrových kelímků, na každou stranu stolu 25). Ty se normálně plní alkoholem (pivem), my jsme je naplnili (nutno dodat, že rozhodně ne celé, většinou jen po dně) vším možným. Dobrými věcmi (kofola, minerálka...) a špatnými (citrónka, rajčatový džus...). Potom se mohlo začít. Vždy jeden člen týmu hází a snaží se trefit do soupeřova kelímku. Když se netrefí, přichází na řadu druhý tým. Když se trefí, musí člověk z druhého týmu, který byl zrovna na řadě v házení, vypít obsah kelímku, a až pak může jejich tým házet. Vítězí ti, kdo jako první trefí všechny kelímky druhého týmu.

Stezka odvahy
Ta snad k Halloweenu také musí patřit. Nebojte se toho, ani když jste uprostřed města jako my. Připravila jsem takovou trasu po městě, kterou šli všichni dohromady. Na začátku dostali obálku s rýmovanou hádankou, kam mají vyrazit. Na tom místě našli další obálku s hádankou, na dalším zase a tak dále... Nebyly to pořád básničky, když měli jít k soše Husa, měli tam třeba napsáno jen "1415", jedno místo měli vyfocené, na tzv. slepičí schody zase odkázal obrázek se slepičími pařátky... Takhle se dají lidi dostat na nějaké děsivější místo zábavnou formou. Já je dostala ke kostelu na kopci, ke kterému už musel dojít kousek každý sám. Tam na ně čekaly tři kýble plné hnusů (v jednom byla rozvařená kaše s muffiny, co se mi předtím zdrcly, v dalším rozmočený toaleťák z mumií a ve třetím zbytky, co jsem posbírala doma - rozmačkaná rajčata s rozvařenou rýží). V jednom z kýblů byly ukryté mince, které měli za úkol získat, ovšem sami mohli sáhnout také jen do jednoho kýble. Museli si tedy vybrat, a ti, kdo minci nenašli, pak plnili trestný úkol - tancovali makarénu na náměstí. Kupodiva to byla zábava i pro trestance, takže doporučuju!

Promítání hororu
Půjčila jsem si dataprojektor, na zeď natáhla bílé prostěradlo a skoro, jako kdybychom byli v kině. Skoro. Na výběr jsem dala šest hororů (V zajetí démonů, To, Zhasni a zemřeš, Annabelle, Nezvratný osud a Koralína a svět za tajnými dveřmi - kdo tvrdí, že to není horor, asi mu to rodiče nepusili v devíti letech s mylnou myšlenkou, že je to normální pohádka) a nechala je hlasovat, na který chtějí koukat. Nakonec to dopadlo tak, že jsme koukali na tři horory až do čtyř do rána, takže tohle se určitě setkalo s velkým úspěchem.

Soutěž o nejlepší kostým
Celou akci rozhodně pozvedne, když všichni přijdou v kostýmech. Nám se to podařilo, ať už byly kostýmy více či méně povedené. Motivací pro to je samozřejmě soutěž o ten nejlepší kostým. Vyrobila jsem obyčejné hlasovací lístky, kam mohli napsat tři nejlepší masky, rozdala je a nechala jim celý večer na hlasování. Na konci večera se pak sečetly hlasy, ti nejlepší se vyhlásili a dostali odměnu (pro první místo, v našem případě místa, jelikož vyhrál kostým Pata a Mata, jsem měla super gumu ve tvaru lebky a propisku s vystřelovací hlavou ducha, oboje z Tigeru - to je boží místo na všemožné kravinky).

Důležité samozřejmě je takovou párty doladit tematickým občerstvením a výzdobou, jak jsme si s tím poradili, najdete TADY.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ZM ZM | E-mail | Web | 11. listopadu 2018 v 22:33 | Reagovat

To ses na něco takového přihlásila dobrovolně? :O Jako skauti jsou asi jiná sorta dětí, ale tak 13+... těch už bych se bál :D
Ale zní to moc zajímavě, hlavně ty horory, nejsem si moc jistý, jestli je např. V zajetí démonů pro děti vhodné :D :D
A ten los hrůzy... bléééé :D

2 Zlozana Zlozana | E-mail | Web | 12. listopadu 2018 v 8:03 | Reagovat

[1]: Jo, udělala jsem to dobrovolně! :D Myslím, že je to něco, co může skautům u nás dost pomoct, udržet je ve skautingu, když člověk bude dělat programy i pro ně. A taky nevím, ale nejvíc jsem se tam bála asi já. :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama