Tak strašně unavená

6. srpna 2019 v 14:34 |  Střípky myšlenek
Strávila jsem teď téměř měsíc na skautských táborech. Proč? Protože jsem chtěla pomoc ostatním oddílům.
A jsem teď tak strašně unavená.
Jenže všichni ti lidi, kterým jsem teď pomáhala, to zdařile ignorují. Jako kdyby měli pocit, že já prostě nemám právo být unavená. Já jsem ta holka, co je trochu negativní, ale vlastně vždycky dobře naladěná a vždycky hned připravena pomoci.
Ta holka, co místo toho, aby si na chvíli sedla a přečetla si knížku, plánuje program na tábory a na další akce, ta holka, která si udělá volno podle toho, jak vy potřebujete.
Já vím, že je to moje chyba. Že jsem prostě měla s tím pomáháním trochu brzdit, nastavit si určité hranice a umět říct ne. Jenže já to nedokázala. Myslela jsem si, že když budu na ostatní milá a budu se snažit jim pomáhat, budou mě mít rádi. Budou si mě vážit.
Neváží. Stala jsem se pro ně jen nějakou obyčejnou popelkou, která za ně roztřídí všechen hrách, ale která nemá právo na vlastní život. Na vlastní pocity.
Nemám právo na únavu a přitom jsem tak strašná unavená. Tak strašně moc. Nejradši bych si lehla do postele a jen spala a četla si a jedla, což už teď vlastně dva dny dělám. Dva dny poté, co jsem naprosto vybouchla.
Už jsem to nevydržela. Nemohla jsem se koukat, jak lidé dupou po mých pocitech, jak jsou pro ně nedůležité. Nemohla jsem už dál předstírat, že jsem tak strašně silná a že zvládnu všechno.
Nejsem silná. Nechci pořád všemu velet. Hrozně si přeju, aby za mnou někdy někdo přišel, objal mě a řekl mi, že všechno bude v pořádku. Že on to zařídí místo mě. Že si můžu odpočinout. A že mě má rád, i když mu zrovna neplním všechna jeho přání. Kdokoliv.
Teď ale vím, že s mým sebeobětováním musí být konec. Musím se naučit říct ne a občas něco odříct prostě proto, že potřebuju chvilku klidu.
Jen si na chvíli oddechnout.
A spát.
Tak strašně moc chci spát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama